Posta Hizmetleri Kanunu

Değerli Müşterimiz, Türkiye’ de kargo taşımacılığı sektörünün gelişiminde başrol oynayan, yenilikleriyle çağ açan VATAN Kargo, dünya standartlarındaki hizmet anlayışı ile ülkemiz taşımacılık sektörüne çağdaş dinamikler kazandırarak, %100 müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla teknolojik yatırım ve donanım, yüksek deneyim, sürat, kaliteli insan kaynağı ve güven ortamını ileri düzeyde oluşturarak Türkiye’ye hak ettiği standartlarda kargo hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Mayıs 2013’te yürürlüğe giren 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu ve Haziran 2014’te yayınlanan yönetmeliklerle, kargo ve uluslararası hızlı hava taşımacılığı şirketleri, ilgili mevzuatlar kapsamında Posta Hizmeti Sağlayıcıları olarak tanımlanmaktadır. Bu çerçevede, Posta Hizmeti Sağlayıcıları, söz konusu hizmetler nedeniyle oluşacak net satışlarının %2’sini Evrensel Hizmet Fonu’na %0,35’ini de idari hizmetleri karşılığında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na ödemek zorundadırlar.

VATAN Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. olarak size özel ve üstün kalitedeki hizmetlerimizle yurtiçi ve yurtdışı taşımacılığı ihtiyaçlarınız için iş ortağınız olmaktan mutluluk duymaktayız.

Yurtiçi ve yurtdışı gönderilerinizde VATAN Kargo’yu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

VATAN Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.

6475 Sayılı Posta Hizmetleri Kanunu için Tıklayıp 6475 Posta Hizmetleri Kanunu’nu seçiniz